23 Eylül 2009 Çarşamba

Neler oluyor diye merak edenlere...


Gönüllü programı ekibi çalışmalarına devam ediyor diyerek başlayalım. İçinde bulunduğumuz haftaya(6. haftamız) kadar yaklaşık 40 saha ziyareti yaptık ve kurumlara gönüllü programını anlattık, fikirlerini-katkılarını aldık. Ayrıca 78 gönüllü adayıyla toplantılar yaptık, gönüllü eğitimi, izleme-değerlendirme ve iletişim mevzularında çalışmalara başladık. Artık gönüllü programını daha fazla İstanbulluya tanıtmak için son hazırlıklarımızı yapıyoruz diyebiliriz. Bu arada 2-3-4 Ekimde aktif gönüllüler için ilk temel eğitim gerçekleşmiş olacak, merakla-heyecanla bekliyoruz.


Bu haftasonu gönüllü ekiple tekrar buluşuyoruz hem de sahada, tam sivil alanın göbeğinde. Sivil Toplum Geliştirme Merkezi'nin düzenlediği Sivil Sesler Festivalinde koordinasyon toplantımızı yapıyor olacağız. Fesitvali merak edenlere buyurun linki. http://www.sivilsesler.org/


Bu aralar ayrıca başka önemli bir etkinlik var. 2010 Avrupa Kültür Başkenti Kültürel Miras ve Müzeler Direktörlüğü'nün düzenlediği Uluslararası Kent Müzeleri Konferansı- CAMOC09. Belki biz de birkaç arkadaşımızla yurtdışından gelen sanatçılara rehberlik yaparak organizasyona destek verebileceğiz. 28-30 Eylulde gercekleşecek etkinlik hakkında detaylı bilgi için: http://www.camoc2009istanbul.org/ adresine göz atabilirsiniz.


Şimdilik benden bu kadar. Haftasonu görüşmek üzere.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder