13 Ekim 2009 Salı

Tanışarock'taydık11 Ekim, pazar günü sabah 9'da Maçka Küçük Çiftlik Parkı'ndaydık. Kafepi'nin düzenlediği Tanışarock festivalindeki akranlarımıza, İstanbul 2010 AKB'yi anlatmak için. Elimizde kocaman iki koli. İçinde İstanbul 2010 AKB iletişim malzemeleri. Gözlerimiz henüz açılmamış, standlar henüz kurulmamış, biz muhteşem şapkalarımız, yelpazelerimiz ve tişörtlerimizle tanıtıma başlamıştık.


Tanışarock'a gelenler çoğunlukla üniversite öğrencileriydi. Ana sahnede, Friendly Fire, Özge Fışkın, TNK ve Kurban vardı. Konserler başlayana kadar festivali hareketli tutan üniversite kulüplerinin çeşitli alanlardaki atölye ve gösterileri oldu. Tiyatro, dans, doğa sporları, müzik, resim-güzel sanatlar ve fotoğraf etkinliklerinin yanında Kelepir isimli alanda 2.el eşyalar alınıp satıldı, oyun alanında interaktif oyunlar oynandı, ev arkadaşı arandı, İstanbul standında İstanbul tanıtıldı.


Gün boyu bize Mediha şeflik yaptı. Her imdadımıza yetişti. Nihan fotoğraf makinasıyla her kareyi çekmeye başardı. Ama o dart'ı bir türlü alamadı. Oğuz Kaan 1 liraya aldığı Dostoyevski romanına bakıp bakıp 'ya dünyanın neresinde koskoca Dostoyevski 1 liraya satılır, çok ayıp' diye söylendi durdu. Meltem kolundan tuttuğu arkadaşını standa getirdi, onları da gönüllü yaptı. Semih bir keşke bulamadı ve balonunu uçuramadı. (Festivalde herkese bir kağıt ve bir uçan balon verdiler. Kağıda keşkemizi yazıp, balona bağladık. Sonra da hep birlikte gökyüzüne bıraktık ki dileğimiz gerçek olsun diye) Günün sonunda 100'den fazla insanla konuşmuş, iletişim bilgilerini almıştık. Şimdi onlara ulaşacağız.
Festival için bize bağlantıyı kuran Meltem'e teşekkürler. Uzun zamandır, gelenlerin gerçekten eğlendiği bu kadar renkli bir gençlik festivaline katılmamıştım.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder