7 Aralık 2010 Salı

İSTANBUL CANLANDIRMALARI GÖSTERİME HAZIR


2010 yılı boyunca bu an için çalıştık.Öyle ki adımız CYK Ekibi olarak kaldı.Kalacak... Şimdi filmler gösterime hazır.Sizleri beklemekte :) Peki gösterimlerinin yapım aşaması nasıldı? Nerede, kimlerle yapıldı bu canlandırmalar? Bilmeyenler için kısa bir özet geçelim.


Animasyon eğitimini ve üretimini kapsayan Canlandıranlar Yetenek Kampı, katılımcılara animasyon konusunda bir alt yapı kazandırırken onları piyasadaki şirketler ile bir araya getirip, alanlarının profesyonelleri ile tanışma ve çalışma olanağını tanıdı.

Kampta Ocak, Şubat, Mart ve Nisan aylarında, Cumartesi günleri, üniversitelerin mekanlarında ücretsiz atölye çalışmaları, Mayıs ayında ise 'Yeni Kuşak Canlandırmacılar' başlıklı bir panel ile Fransız besteci ve ses tasarımcısı Gérard Labady'nin verdiği "Sinemada Ses ve Müzik" konulu bir konferans gerçekleştirildi.
Bu arada, İstanbul konulu kısa canlandırma film başvuruları alındı. Bu başvurular arasından jüri üyelerinin seçtiği projelerin yapımı desteklenerek filmlerin üretimi sağlandı.

Üretim sürecinin başında proje sahipleri, çalışmaları ile ilgili deneyim sahibi yerli ve yabancı uzmanlardan geri bildirimler alarak projelerini geliştirdiler. Ardından filmlerin çekimine geçildi ve yine Canlandıranlar Yetenek Kampı'nın destekçisi olan yapım şirketi ve üniversitelerin sunduğu olanaklarla filmler tamamlandı.

Canlandıranlar Yetenek Kampı'nın desteklediği İdil Ar'ın 'İstanbul', Nurbanu Asena'nın 'İstanbul'da Sıradan Bir Gün', M.Melis Bilgin'in 'Tetrist', Işık Dikmen'in 'Şekerleme' ve Dilara Polat'ın 'İstanbul Martısı' isimli kısa canlandırma filmlerinin gösterimleri, 11 Aralık 2010, Cumartesi günü, saat 18:30'da, Santralistanbul Sinema Salonu'nda (E1-301) yapılacak.

Bu gösterimin ardından, üretilen filmler yurt içi ve yurt dışı çeşitli festivallerde izleyicilerle bulluşmaya devam edecek.

Canlandıranlar Yetenek Kampı'nın desteklediği İstanbul konulu kısa canlandırma filmler izleyicilerini bekliyor. 11 Aralık Cumartesi günü, saat 18.30'da Santralistanbul E1-301 Sinema Salonu'nda gerçekleşecek gösterime, canlandırma sinemasına ilgi duyan herkesi bekliyoruz.

Gösterim programı için; http://www.canlandiranlar.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder