17 Haziran 2010 Perşembe

İstanbul Müzik Severlerle Buluşuyor...

21 Haziran Dünya Müzik Günü'nde gerçekleşecek olan ve İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı tarafından düzenlenen Müzik Durakları Etkinliği ile İstanbul'un dört bir yanı müzikle şenlenecek. Toplam 39 ilçesinde kurulacak müzik durakları ve bu durakları gezecek otobüslerde, şehir hatları vapurlarında, iskele ve garlarda, metro vagonlarında hatta tersanelerde ve sosyal hizmet merkezlerinde İstanbullular olarak müziğe doyacağız.

Yılın en uzun günü olan 21 Haziran'da, gün boyu sürecek etkinlikler ile cazdan Türk Halk Müziği'ne, Klasik Batı Müziği'nden Türk Sanat Müziği'ne, Balkan Ezgilerinden Laterna'ya müziğin her rengi tüm İstanbul'da doyasıya yaşanacak.

1982'de Fransa'nın öncülüğünde başlatılan ve her yıl yaklaşık 350 şehirde kutlanan bu keyifli etkinliğin en renkli duraklarından biri de kuşkusuz İstanbul olacak.

Gönüllü Programı Ekibi'nin de yerini alacağı şenlik, sabah 10:00'da Kabataş iskelesinde Laterna dinletisiyle başlayıp, saat 21:00'de Sultanahmet Meydanı'nda gerçekleşecek olan "Karawane Orkestrası" konseriyle sonlanacak. Gün boyu ise, Kabataş, Karaköy, Kadıköy, Beşiktaş, Bostancı ve Büyükada iskeleleri, Kadıköy-Karaköy, Kadıköy-Beşiktaş, Kabataş-Adalar, Eminönü-Üsküdar, Eminönü-Anadolu Kavağı seferleri ile Eminönü ve Sultanahmet Meydanı'nda her an kendinizi müzik içerisinde bulmanız mümkün...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder