17 Haziran 2010 Perşembe

"Su Üstünde Avrupa"İstanbul, 25 Haziran - 9 Temmuz arası Taksim Gezi Parkı ve Caddebostan Sahili'nde kurulacak iki büyük sahne ile Avrupa'nın farklı ülkelerine ve farklı kültürlerine ev sahipliği yapacak.

Türkiye'nin ve Türk kültürünün daha yakından tanıtılmasını sağlayacak bu etkinlikte Almanya, Avusturya, Bosna Hersek, Bulgaristan, Danimarka, Estonya, Fransa, Hollanda, İngiltere, İsveç, İtalya, Macaristan, Makedonya, Polonya, Romanya ve Sırbistan da katılımcı olarak yer alacak.

2 hafta boyunca her gün poptan caza, tiyatrodan modern dansa ve akrobasiye kadar bir çok ülkeden sanatçıların şovlarıyla renklenecek proje sayesinde bizler de İstanbullular olarak Avrupa'nın birbirinden farklı kültürlerini yakından tanıma fırsatı bulacağız.

Gönüllü Programı'nın da yer alacağı "Su Üstünde Avrupa" projesinde yer alacak etkinliklerden İtalya'dan Simonetta Gorreri'nin Yerebatan Sarnıcı'nda su ve ışığı buluşturacağı Murano Camı yerleştirmesi ile Avusturya'nın tanınmış ışık sanatçısı Waltraut Cooper'ın Haliç sularında gerçekleştireceği yüzen ışık enstalasyonu da mutlaka görülmesi gereken gösterilerden sadece ikisi...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder