1 Eylül 2010 Çarşamba

Arkadaşlar; Sanat Limanı'nda iki yeni sergi daha sanatseverlerle buluşuyor-muş.“1. Uluslararası İstanbul Trienali “Şehrin Gizli Dili” ve "Gençtopia S,M,L, XL " isimli sergiler 2 Eylül Perşembe günü saat 19.00’da Sanat Limanı’nda sanatseverlerle buluşuyor.-muş.

Tophane’deki Antrepo 5’i altı aylık bir çalışmayla yenileyerek, 19 Haziran 2010'da İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Sanat Limanı adıyla hizmete açtı.

“Aramızdaki Mekan” ve “Yunanistan’da Mimari Paralellikler: 19. Yüzyıl Geleneğinden 21. Yüzyıl Değişikliğine” isimli sergiler açılan 19 eylül 2010 tarihine kadar devam ediyor.

1. ULUSLARARASI İSTANBUL TRİENALİ “ŞEHRİN GİZLİ DİLİ”

Farklı kültür alaşımlarının ve çatışmalarının yaşandığı İstanbul’da, bir ayrılış gerekçesi ve buluşma vesilesi olarak, “yalnızlaşma-yabancılaşma-kimliksizleşme-dilsizleşme” kavramlarının etrafında üretilmiş resim, fotoğraf, düzenleme, heykel, video türlerinde yapıtların sergilendiği olan “Şehrin Gizli Dili” İsimli Sergi 2-19 Eylül Tarihleri Arasında Sanat Limanı’nda Görülebilecek.

HÜLYA YAZICI AKTAŞ, RAUF TUNCER, AYŞE D. TAŞKENT, UFUK DUYGUN, TACİ KÜNTÜZ,İPEK ŞENEL, RECEP AKAR, İLHAMİ ATALAY, HİLAL KÜNTÜZ, FATMA YILDIZ, DAVUT ÖZGÜL, MELİKE DEMİRKAYNAK, İDİL SALİHA, EMEL ERKAN, KIVANÇ BAŞKAN, ÖZLEM GÜZELYURT,NİHAN OĞUZ, AKBARS, MERYEM & VİLDAN YABANİGÜL, EMEL NEKAY, SENA AKTAŞ,BİRSEN KAR, HÜSEYİN GENÇ, SERAP SÖNMEZ ve sergi küratörü HÜLYA YAZICI AKTAŞ tarafından 1.Uluslararası İstanbul Trienali’ni için taşınabilir bir sergi olarak tasarlanan “Şehrin Gizli Dili” isimli sergi, Sanat Limanı’nın ardından 4 - 24 Ekim tarihleri arasında Eminönü – Hünkâr Kasrı’nda ve Taksim Metro İstasyonu’nda İstanbullularla buluşacak.

“GENCTOPİA S, M, L, XL” Sergisi

Gul Cagin ve Arzu Arda Kosar Istanbul’daki genc kusagin kimlik arayisini mixed media fotoğraf, video ve enstalasyon calismalariyla 2-19 Eylul, 2010’da İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Sanat Limanı’nda sergileyecekler.

Sanatcilarin iki senelik bir zaman diliminde Istanbul’un Kucuk Armutlu semtinden bir grup gençle başlattiklari dialog sonucunda olusan, 2009’da sokak yerleştirmeleri ve graffiti calismalariyla baslayip, Nisan 2010’da interaktif kolaj calişmalariyla devam eden Coming of Age/ Kendini Bulma projesinin son ayagi olan Genctopia:S,M,L,XL sergisinde sanatçilar geliştirdikleri zihinsel haritalarla ötekileştirme/aynilaştirma süreçlerini inceleyerek Istanbul gençlerinin daha önceden varolan 'ötekileştirme' sinirlarini aşmak için geliştirdikleri kişisel ve sosyal formlari kaydedecekler.-miş.


İyi seyirler, mutlu geziler :)

1 yorum: