15 Eylül 2010 Çarşamba

Yaratıcı Sokaklar Festivali

Haydi Herkes Sokağa!

Yaratıcı sokaklar festivali başlıyoooor!

Sen de sanatçı olabilirsin!

Jonglörler, akrobatlar, ateş şovları ve açık hava sirk şovları…

break dans, flamenco dans, beden perküsyon…

canlı heykeller, pantomim, flash mob .…

Sokakta mucize var, sen neredesin!

Sivil Toplum Diyaloğu – İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Hibe Programı kapsamında Avrupa Birliği tarafından fonlanan “KÜLTÜR BAŞKENTLERİ PECS VE İSTANBUL’U BİRLEŞTİREN YARATICI SOKAKLAR” Projesi çerçevesinde gerçekleştirilen Festival isteyen herkesin katılımına açık!

İletişim; 0212 245 30 08 – www.creativestreets.org

17- 26 Eylül 2010 tarihleri arasında gerçekleşecek festivalde Taksim ve Beşiktaş’ta jonglör, akrobasi, canlı heykel ve pandomim gösterileri, ateş şovları, kabareler, flamenco dans, break dans ve beden perküsyon etkinlikleri, seminerler, flash mob’lar gibi aktiviteler yer alacak. “Çağdaş performans sanatlarını sokağa taşımak ve halkla bütünleştirmek” amacıyla düzenlenen Festival’de halkın bire bir katılabileceği eğitimler, workshoplar, inter aktif oyunlar yer alıyor. Unutmayın bu Festivalde, herkes “sanatçı” olabilir!

KÜLTÜR BAŞKENTLERİ PECS VE İSTANBUL’U BİRLEŞTİREN YARATICI SOKAKLAR PROJESİ Macaristan Jongörlük Derneği ile İstanbul Pera Güzel Sanatlar Kültür, Sanat ve Dayanışma Derneği'nin ortaklığında yürütülüyor. İki kültür başkenti arasındaki bağları güçlendirmek, farklı ülkelerden ve kültürlerden gelen çağdaş performans ve sirk sanatçılarının birbirleriyle olan etkileşimlerini ve bilgi alış verişini güçlendirmek, çağdaş sanat uygulamalarını halka tanıtmak ve herkesin sanatın bir parçası olabileceği duygusunu güçlendirmek amacıyla yola çıkan Proje içerisinde çok sayıda aktivite yer alıyor.

Taksim Meydanı, İstiklal Caddesi, Tünel Meydanı, Sıraselviler Caddesi, Beşiktaş Barbaros Meydanı gibi çeşitli alanlarda gerçekleşecek aktiviteler, her yaş grubundan meraklının izleyici veya katılımcı olarak hem bir şeyler öğrenebileceği hem de performe edebileceği bir ortam sağlıyor.

Unutmayın! Bir heykel aniden canlanabilir veya sokaktan geçen sanatçı grubuna yakalanabilirsiniz! Ve tabii ki sadece etrafınızda meydana gelenleri seyrederek bile eğlenebilirsiniz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder