31 Ocak 2010 Pazar

Canlandıranlar Yetenek Kampı


Merhaba herkese..2010 Kültür Başkenti Ajansının yapmaya başladığı bir projeden bahsetmek istiyorum siz sevgili İstanbul halkına.Canlandıranlar Yetenek Kampı yazımızın başlığıdır.İçerik olarak ise şöyle:
“Canlandıranlar” için, Berat İlk tarafından, 2008 yılından beri Bilgi Üniversitesi’nde ücretsiz film atölyeleri düzenleniyor. Aynı sıralarda şekillenen “Canlandıranlar Yetenek Kampı” projesi ise İstanbul Avrupa Kültür Başkenti Ajansı etkinlikleri çerçevesinde, İstanbul Bilgi Üniversitesi VCD Bölümü ortaklığıyla, 2009 ve 2010 yılında hayata geçiriliyor. “Canlandıranlar Yetenek Kampı”nı; Bahçeşehir Üniversitesi, Eskişehir Anadolu Üniversitesi, Mimar Sinan Üniversitesi ve Maltepe Üniversitesi ile Sinefekt, Anima, Canlandırma Servisi ve Dirty Cheap Creative yapım şirketleri de destekliyor.

Yani Canlandıranlar Yetenek Kampı, 2010 yılı boyunca sürecek, animasyon eğitimini ve üretimini kapsayan bir projedir. Film gramerinden senaryoya, animasyon tekniklerinden kurguya kadar pek çok konuda yapılacak ücretsiz atölye çalışmaları, yerli ve yabancı çeşitli konukların ağırlanacağı bir panel ile bir konferansın gerçekleşeceği projede, başvurular arasından seçilecek üç tane İstanbul konulu kısa canlandırma filmi üretilecek.

16 Ocak'ta ilk atölye çalışmasına başlayan kamp ,atölye içeriği bakımından pek cazip görünüyor.Ben ve Burçe Ur bu cumartesi yapılan ''karakter tasarımı ve uygulama'' atölyesine katıldık.Ve çok eğlendik ,eğlenirken de çok şey öğrenmeye çalıştık:)Sizler de her cumartesi saat 14.00'de yapılacak olan atölyelere katılmak isterseniz aşağıdaki linki tıklayıp başvuru formunu doldurmanız yeterli olacaktır.
www.canlandiranlar.com/

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder