28 Temmuz 2010 Çarşamba

İstanbul, Müziğin Başka Türlüsüne Hazır!


İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti Ajansı projeleri kapsamında, Kadıköy Gitarcafe’nin katkılarıyla Argos Kültür Sanat tarafından düzenlenen 2010 yılının en sıra dışı, en keyifli sanat projelerinden İsmet Sıral Yaratıcı Müzik Atölyesi Bugün (29 Temmuz Perşembe) başlıyor.


29 Temmuz - 8 Ağustos tarihlerinde ilk olarak santralistanbul’da etkinliklerine başlayacak olan ISCMS, daha sonra Sepetçiler Kasrı, Heybeliada, Eminönü Üstgeçidi gibi şehrin farklı alanlarında gerçekleştirilecek.

Bu Programda Yok Yok!

ISCMS 2010, aralarında Karl Berger, John Zorn, Oliver Lake, Adam Rudolph, Marc Ribot, Trilok Gurtu, John Lindberg, Kenny Wessel, Rahman Jamaal, Dawda Jobarteh, Oğuz Büyükberber, Erdem Helvacıoğlu, Ayşe Tütüncü, Ömer Faruk ve Ahmet Hacı Tekbilek, Mehmet Erenler, Mehmet Üçer, Ahmet Özden, Orhan Osman, Erkan Oğur, Mutlu Torun, Göksel Baktagir, Yurdal Tokcan, Alper Maral, Tolga Tüzün gibi isimlerin bulunduğu 50’yi aşkın sanatçıyı ağırlayacak.

İstanbul’un müzikte yaratıcılığın yeni platformu olmasını hedefleyen ISCMS 2010’un 11 günlük benzersiz programında; farklı temalarıyla 8 büyük konser, 23 atölye ve seminer, pek çok grup çalışması ve konferans yer alıyor.

İsmet Sıral yaratıcı müzik atölye konserlerini görmek için buraya tıklayınız.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder