29 Kasım 2009 Pazar


Pozitif Yaşam Derneği kamuoyunun HIV/AIDS'e dikkatini çekmek, korunma bilincini yükseltmek, bireylerin teste, tanı alan kişilerin tedaviye ulaşmasını teşvik etmek ve ayrımcılığı azaltmak amacıyla 1 Aralık Dünya Aids Günü'nde İstanbul / Tünel Meydanı'nda basın toplantısı ardından çeşitli sivil toplum kuruluşlarının bu alanda çalışan ve çalışmaları destekleyen şirketlerin, konuya duyarlı kişi, kurum ve kuruluşların desteğiyle bilgilendirme amaçlı bir yürüyüş düzenliyor.
Gönüllü Programı 1 Aralık hazırlık toplantısında yer aldı. Sürece kurumsal desteğini verdi. 21 Kasım cumartesi günü Sepetçiler Kasrı'nda 50 kişinin katıldığı bir HIV/ AIDS atölyesi düzenledi.
Şimdi 1 Aralık geldi. Gönüllü Programı 1 Aralık saat 10.30'da diğer 36 kurum/ kurulus ile birlikte on yargi balonlarini havaya birakmak icin Tunel Meydanı'nda olacak.
Geçen yıl etkinlikler çok güzel ve kalabalık geçmişti. Salı günü bizim yapmayı hayal ettiğimiz sokak etkinliklerinin bir benzerini göreceğiz.
Önerim 10.15'te Atlas Pasajindaki ofiste bulusup, birlikte Tunel Meydanı'na gitmek. Gelecekler gonullu@istanbul2010.org adresi üzerinden bana yazarsa birbirimizden haberdar olabiliriz.
Programla ilgili detayli bilgi ve basin aciklamasina asagidaki linkten ulasabilirsiniz.
1 Aralık Dünya Aids Günü Akış Programı
10.30- 11.00: Panayır alanı etkinliklerin başlangıcı
  • Kısa Dalga Ritim Grubu
  • Dans Grubu Gösterisi
  • Dilek Ağacı

11.00- 11.30: Basın Açıklaması

11.30-12.45: Yürüyüş

  • Ön yargı balonlarının hava bırakılması.
  • Sambistanbul ritim grubu eşliğinde pantomim, jonglör ekibi ile kortej halinde yürüyüş

12.45- 13.30: Galatasaray Lisesi önüne varış.

Gerçekler- Söylenceler Kürsüsünün başlangıcı

13.30: Kapanış

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder