3 Kasım 2009 Salı

Yeni Aktif Gönüllüler Geliyor!

İstanbul 2010 gönüllülerinin sayısı günden güne artıyor. Bir buçuk ayın sonunda İstanbul içinden ve dışından 1400 kişi Gönüllü Programı hakkında bilgilendirildi. İçlerinden 310 tanesi Atlas Pasajındaki ofisimizde iki saatlik tanıtım toplantısına katılarak gönüllü olmaya başladı.


Sayımız arttıkça daha çok iş ve etkinliğe katılmaya başladık. Her gün başka bir etkinlikte gönüllülerimiz yer almakta, görüş ve önerilerini sunmakta, yeni fikirler geliştirmekte. Şu an itibariyle saha grubumuz Yeditepe ve Maltepe Üniversitelerindeki öğrenciler ile İstanbul 2010 tanışma toplantısında, tanıtım ekibimiz ise TÜYAP Kitap Fuarındaki Geleneksel Sanatlar Sergisinde. Bu kalabalığı koordine etmek ise yine onlarda! İçlerinde daha fazla vakti olanlar artık "Aktif Gönüllü" olarak koordinasyonu üstlenmeye başladılar.
Hafta sonu aramıza yeni aktif gönüllüler katıldı. 29-31 Ekim ve 1 Kasım tarihlerinde Sepetçiler Kasrında yapılan üç günlük temel eğitimin ardından artık bizlerle birlikte 50 koordinatörümüz var. Tekne Eğitim Ekibinden Gülesin Nemutlu, Halil Öz ve Ece Aksakoğlu üç gün boyunca formal olmayan öğrenme teknikleri ile bizleri uzun bir yıla hazırladı, yeni beceriler geliştirmemizi sağladı. İlk gün İstanbul 2010'u yakından tanıtmak sorumluluğunu ise İstanbul 2010 Genel Sekreter Yardımcısı Mehmet Gürkan ve Dış İlişkiler Koordinatörü Nilgün Mirze paylaştı.Gönüllü Programına katılmak isteyen İstanbullulara yönelik tanışma toplantılarımız her hafta çarşamba ve cumartesi günleri devam ediyor. Gönüllü olmak isteyenler gonullu@istanbul2010.org adresinden detaylı bilgi alabilirler.
Hiç yorum yok:

Yorum Gönder