15 Aralık 2009 Salı

Gönüllü Programı Tarihi Yarımada’da


Gönüllü Programı bünyesinde gerek İstanbul 2010 gönüllülerinin İstanbul’un tarihi ve kültürel değerlerini daha yakından tanıyabilmesi, gerekse Gönüllülerin öncülük edeceği “Sosyal İçerme” faliyetlerinde bulunmak için kurulan “Gezi Grubu” ilk gezisini düzenledi. 13 Aralık Pazar günü soğuk ve yağmurlu havaya aldırış etmeyen 2010 gönüllüleri Sultanahmet Meydanı’nda bir araya geldi.

Gezi İstanbul’un ve insanlığın sahip olduğu en değerli kültürel miraslardan birisi olan Ayasofya Müzesi ziyaretiyle başladı. Bazilika sarnıcı olarak da bilinen Yerebatan Sarnıcı Müzesi ziyaretinin ardından tarihi Sultanahmet Köftecisi’nde öğle yemeği yenildi. Öğleden sonra ise şu an Türk-İslam Eserleri Müzesi’ne ev sahipliği yapan İbrahim Paşa Sarayı , Antik Roma Hipodromunun günümüze ulaşmayı başarmış dikilitaşları ve Klasik Osmanlı Mimarisi’nin en güzel örneklerinden biri olan Sultanahmet Külliyesi ziyaret edilerek gezi tamamlandı.

Gezi sonrası bir kafe’de oturup Türk Kahveleri ve Nargileleri eşliğinde günü değerlendiren ve birbirini daha iyi tanıma olanağı bulan 2010 gönüllüleri bir dahaki gezilerde buluşmak üzere ayrıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder