22 Ocak 2010 Cuma

Gönüllüler Tophane-i Amire'de


Geçtiğimiz hafta etkinlik koordinasyonu açısından yoğun, bir o kadar da keyifli bir hafta oldu. Cumartesi günü 2010 Ajansı Görsel Sanatlar Yönetmenliğinin önemli projelerinden biri olan Antoni Muntadas Çalıştayı Sergisi için destek olmak isteyen 30’a yakın Gönüllü AKB Binası’nın üçüncü katındaki toplantı salonunda bir araya gelerek birbirleriyle tanıştı. Sergiden beklentiler, olası katkılarımız ve üç haftalık iş bölümünün sağlandığı toplantı sonrasında Gönüllüler merakla açılış gününü beklemeye başladı. 15 gönüllü Açılış günü erken saatlerde serginin yapılacağı Tophane-i Amire’ye geldi. Bizzat sanatçıların kendi eserleri hakkında verdiği bilgilerden faydalanan Gönüllüler yine hızlı bir işbölümü neticesinde akşam saatlerine kadar özverili bir şekilde çalıştı. Gönüllü Elif Uzun ve Ezgi Yılmaz’ın koordine ettiği ekip gelen konukları karşıladı, sergi alanını temizledi, her bir gönüllü belli bir alanın sorumluluğunu üstlendi.

Gönüllülere güvenip bu sergide sorumluluk vererek bizleri cesaretlendiren başta Beral Madra hocamız olmak üzere tüm Görsel sanatlar Yönetmenliği çalışanlarına ve sergiyi bizzat gezdirerek eserlerini anlatan sanatçılara çok teşekkür ederiz.

Sergi hafta içi her gün gönüllülerin nezaretinde 14 Şubat 2010’a kadar açık olacak. Tüm 2010 gönüllüleri Tophane-i Amire’ye gelip sergiyi gezebilir, görevli gönüllü arkadaşlarla tanışabilir, sıcak çayları eşliğinde birlikte yeni projeler geliştirebilirler.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder