13 Ocak 2010 Çarşamba

2010 Gönüllüleri Antoni Muntadas Sergisi'nde görev alıyor


Merakla beklenen ve İstanbul için bir dönüm noktası olabilecek 2010 yılındayız. İstanbul şimdi, Avrupa’nın Kültür Başkenti.Üzerlerinde uzun süredir çalışılan projeler birer birer hayata geçiyor.

Görsel Sanatlar’a ilgi duyan arkadaşlarımız için ilgi çekici proje: “İstanbul’da Yaşıyor ve Çalışıyor”.

AB ülkelerinden Görsel Sanatlar alanında büyük projelere imza atmış dünyaca ünlü 7 sanatçı İstanbul’a davet edilmiş. Bu sanatçılara İstanbul’da yaşama ve çalışma olanakları sunularak onların genç kuşak yerel sanatçılarla, akademisyenlerle etkileşim içinde birlikte üretim yapmaları sağlanmış. İşte kahramanımız Antoni Muntadas’ın liderliğindeki çalışmalar Ocak 2010 tarihinde başlayacaksergide ziyaret edilebilecek. Biz de bu noktada devreye giriyoruz…

Gönüllü Programı olarak bu uluslararası proje’ye, özellikle Görsel Sanatlar’a ilgi duyan, bu alanda kendini yetiştirmek isteyen arkadaşlarımız aracılığıyla katılarak hem Projeyi desteklemek hem de kendimizi göstermek istiyoruz. Sergi, Tophane-i Amire’de 20 Ocak- 14 Şubat tarihleri arasında 08:30-17:30 arasında hafta içi her gün açık olacak. Biz de sergiye her gün iki sergi görevlisi sağlayacağız. Bu arkadaşların görevi genel olarak gelen konukları yönlendirmek, bilgi vermek ve sergi alanındaki düzeni sağlamak olacak.

Şu aşamada bir araya gelerek sergi hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve gerekli işbölümünü yapmak için bir toplantı yapıyoruz.Bu atölye çalışması için sizleri 16 Ocak Cumartesi günü saat 13:00’de AKB ajansına bekliyoruz.

Tarih/Saat : 16 Ocak Cumartesi Saat 13:00

Yer : AKB Ajansı 3. Kat Toplantı Salonu ( Atlas Pasajı Üstü)

Toplantı Gündemi ;

Tanışma

Görsel Sanatlar Yönetmenliği ve projeleri hakkında ön bilgi

İstanbul’da Yaşıyor ve Çalışıyor Projesi

Antoni Muntadas

Sergi öncesi yapılması gereken çalışmalar

Gönüllülerin Görev Tanımı

Gönüllü İş Bölümü...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder