7 Eylül 2010 Salı


Merhaba Arkadaşlar ;

Aşağıda bilgilerini bulabileceğiniz Uçan Çim Halı projesi kapsamında gönüllü olmak isteyen arkadaşlarla 14 Eylül Salı günü saat 18:30 da Halep Pasajı’ndaki ofisimizde bir toplantı yapacağız. Bu toplantıda Proje Koordinatörü ile tanışıp proje hakkında bilgi alacağız. Çim Halıya ilişkin olarak düzenleyebileceğimiz etkinlikleri, her türlü fikir ve öneriyi masaya yatırarak değerlendireceğiz. Ayrıca 16 Eylül’deki açılış etkinlikleri için de planlama yapacağız.

Keyifli bir süreç olacağını umduğumuz bu projeye yoğun bir katılım bekliyoruz.

Aşağıdaki web sitesinde Uçan Çim Halı’nın diğer ülkelerdeki uygulamaları ile ilgili bilgi alabilirsiniz.

http://www.flyinggrasscarpet.org/

“Hollanda’dan HUNK Design ve IDEddy tarafından tasarlanan ödüllü Uçan Çim Halı, 16 Eylül- 7 Kasım tarihleri arasında Taksim’de sizleri bekliyor!

2010 Avrupa Kültür Başkenti olan her üç kentte (Essen, Pécs ve İstanbul) gerçekleşecek olan The Flying Grass Carpet - Connecting Europe projesi Hollandalı tasarım kuruluşları olan HUNK-tasarım ve ID Eddy tarafından tasarlanan, mekânı geçici olarak kentsel park haline getirerek özgün deneyimler sunmayı hedefliyor. Çok büyük bir halı görüntüsünde, çeşitli karakterdeki suni çim halı parçalarıyla özgün dokular verilerek bezenen, esnek tasarımı ve çeşitli büyüklükteki parçaları ile herhangi bir mekâna kolaylıkla uyum sağlayabilen Uçan Çim Halı, 18-22 metre ve 25-36 metre ebatlarıyla veya istenilen boyutlarıyla kolaylıkla şekillenebilen nitelikte.

Günümüzde, bütün dünyanın şehirleri, aşırı özelleşme ve kamusal alanlarının niteliğini yitirme baskısı altında. Uçan çim halı bu değişime karşı güzel bir alternatif olarak bireylere şehirden zevk alma duygusunu geri vermekte. İndiği şehirlerin mekanlarına sıcaklığı, yeşilliği, güzelliği, aktivitelerle buluşturan `Uçan Çim Halı` karşı konulamaz cazibesiyle herkesi beklemekte.”

Görüşmek üzere

Volkan

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder